Garso įranga kiekvienai situacijai: ką ir kada naudoti
Rinkoje yra daugybė skirtingų garso aparatūros variantų, todėl gali būti sunku nustatyti, kuris variantas geriausiai atitinka jūsų poreikius. Šiame tinklaraščio įraše apibūdinsime skirtingus garso įrangos tipus ir aptarsime, kada kiekvienas tipas yra tinkamiausias. Nesvarbu, ar esate muzikantas, garso inžinierius, ar tiesiog žmogus, kuris nori geresnės įrenginių garso kokybės, šiame tinklaraščio įraše rasite informacijos apie jus!
Muzikantams ir gyvo garso inžinieriams reikia kitokios garso įrangos nei įrašų inžinieriams studijose ir tiems, kurie muzikos klausosi daugiausia per ausines. Gyvo garso stiprinimas yra susijęs su pasirodymo energijos perteikimu, o studijiniai įrašai labiau orientuoti į geriausią įmanomą garso kokybę. Skirtingi mikrofonai, garsiakalbiai ir kitų tipų garso įranga geriau tinka skirtingoms užduotims atlikti, todėl svarbu žinoti, ką ir kada naudoti.
Jei esate muzikantas arba gyvo garso inžinierius, jums reikės mikrofonų, galinčių išlaikyti didelį garsą ir neiškraipyti signalo. Šiam tikslui paprastai geriausiai tinka dinaminiai mikrofonai, nes jie yra mažiau jautrūs nei kondensatoriniai mikrofonai ir gali išlaikyti didesnį SPL (garso slėgio lygį) be iškraipymų. Tačiau dinaminius mikrofonus gali būti sunkiau tinkamai išdėstyti, todėl jei neturite patirties gyvo garso stiprinimo srityje, prieš perkant geriausia pasikonsultuoti su profesionalu.
Studijų įrašų inžinieriams reikalingi labai jautrūs mikrofonai, kad būtų galima užfiksuoti visus subtilius pasirodymo niuansus. Dėl šios priežasties studijoje paprastai naudojami kondensatoriniai mikrofonai. Tačiau kondensatoriniai mikrofonai yra subtilesni už dinaminius mikrofonus, todėl jiems reikia fantominio maitinimo, kad veiktų. Jei nesate tikri, ar kondensatorinis, ar dinaminis mikrofonas jums tinka, prieš perkant geriausia pasitarti su profesionalu.
Tiems, kurie muzikos daugiausia klausosi per ausines, reikės kitokios garso įrangos nei tiems, kurie muzikos klausosi per garsiakalbius. Ausinės skirtos garsui atkurti tiesiai į ausis, todėl joms nereikia tokios didelės galios kaip garsiakalbiams. Be to, ausinės neskleidžia jokio garso kambaryje, todėl klausydamiesi dideliu garsu netrukdysite kitiems. Jei siekiate, kad jūsų ausinės būtų kuo kokybiškesnės, svarbu pasirinkti porą, kuri pasižymi plačiu dažnių diapazonu ir maža varža.
Dabar, kai žinote, kokie yra skirtingi garso įrangos tipai ir kada kiekvienas jų yra tinkamiausias, galite priimti pagrįstą sprendimą, kuris variantas geriausiai atitinka jūsų poreikius. Nesvarbu, ar esate muzikantas, garso inžinierius, ar tiesiog žmogus, kuris nori geresnės savo prietaisų garso kokybės, tinkama garso įranga gali daug ką pakeisti.